Anasayfa » Moda » Eski kıyafetler nasıl değerlendirilir ?

Eski kıyafetler nasıl değerlendirilir ?

Gardırobunuzu genişletmek mi istiyorsunuz? Hemen gidip bir şeyler almak yerine, eskiden giydiğiniz şeyleri bir terziye götürmeyi deneyin. Kolayca uygulanabilecek birkaç küçük yöntemle kıyafetleriniz yeniden bedeninize göre olabilir.

Eski kıyafetler nasıl değerlendirilir ?

Eski kıyafetler nasıl değerlendirilir ?1. Artık kapanmayan düğmeler
Önü açık tişörtünüzün içine kolsuz bir atlet giyin ya da göğüs kısmını kapatmak için içten iğneleyin. Eğer daha profesyonel bir dokunuş istiyorsanız, elbiseyi terzinize götürün ve yan taraflarından genişletmeyi deneyin.

2. Pot yapan kotlar
Kotunuz arkadan pot mu yapıyor? Bu sorunu, uzun ve dar bir tunik ve kemerle çözebilirsiniz. Katlanan kotunuzu saklamak için siyah bir üst tercih edebilirsiniz. Terzi içinse bunu çözmek çok daha kolaydır. Kotu bel kısmından rahatlıkla birkaç santim daraltabilir.

Püf noktası: Kıvrımlarınıza rahatça uyum sağlaması için bir daha ki sefere daha elastik bir kot tercih edin.

3. Uzun gelen paçalar
Paçalarınız çok mu uzun? Onları kışa saklayın ve uzun topuklu botlarla giymeyi deneyin ya da bir terziye götürerek paçaları kısalttırın.

4. Görünen sütyen askıları

Askısız sütyen iyi bir seçimdir fakat kullanırken sıkıntı çekenler de olabilir. İçinde kauçuk bantları olan sütyenler belki işinize yarayabilir. Yapışkan sütyenler de başka bir seçenek, ancak fazla destek sağlayamadıkları da bir gerçek.

5. Beli bol gelen pantolonlar 
Pantolonlarınız belinizde durmuyor mu? Eğer öyleyse, pantolonun belini bir kere kıvırabilirsiniz, böylece ağınız da kısaltmış olursunuz ya da bir terziye götürerek belini büzdürebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

96 sorgu ile 0,393